Adela Noriega se narodila 24.10.1969 v Mexico City. Otec velmi brzy zemřel, a tak ji spolu se sestrou a mladším bratrem vychovávala matka. Herecká profese Adelu přitahovala už od dětství a není proto divu, že svou kariéru začala už v patnácti letech.
V telenovele debutovala a telenovely ji také proslavily. Ta první, v níž na sebe upoutala pozornost diváků i kritiky, se jmenovala Juana Iris. Ze stejného roku – 1987 – je i její další role v telenovele Quinceanera, kde stanula po boku Thálie. V témže roce současně zazářila v televizní show Chacun Chacun. O rok později přišla role Yesenie ve stejnojmenné telenovele, kde si Adela Noriega zahrála mladou rebelskou cikánku.
 
Domácí úspěchy povzbudily mladou a talentovanou herečku a ona se rozhodla zkusit své štěstí za hranicemi své rodné země. Na dva roky se usadila v Miami, nějakou dobu pobývala v Kolumbii a nakonec se v roce 1997 vrátila zpět do vlasti. Mezitím ztvárnila role v dalších telenovelách: Dulce DesafioGuadalupe a Maria Bonita. Po návratu do Mexika uzavřela s významnou produkční společností lukrativní smlouvu na šest let a začala natáčet telenovelu Maria Isabel. Jejím hereckým partnerem byl Fernando Carrilla. Tehdy se o Adele a Fernandovi šuškalo, že jejich vztah přesáhl pouhou pracovní rovinu, oba však tyto klepy popřeli.
V roce 1998 ztělesnila Adela roli Cristiny Mirandové v Právu na lásku a s ní získala konečně i celosvětovou slávu. Po dokončení natáčení se herečka cítila natolik vyčerpaná, že celé dva následující roky odmítala všechny filmové nabídky. Tvrdila, že potřebuje úplně vypnout a načerpat novou energii. Před kamery se postavila až v roce 2001, kdy přijala hlavní roli Alfonsiny Valdésové v telenovele Pramen lásky.
V roce 2008 natočila poslední telenovelu Fuego en la sangre a od té doby je o ní velmi málo slyšet. Nyní žije v Miami na Floridě ve Spojených státech.

FOTKY