Mexická herečka Chantal Andere celým jménem Jacqueline Chantal Fernández Andere se narodila 25.2.1971 v Ciudad de México. Její matkou je slavná herečka Jacqueline Andere, otec byl argentinský spisovatel José María Fernandéz Unsáin.
Malá Chantal již od dětství projevovala značné pohybové i pěvecké nadání. Chodila na hodiny herectví i zpěvu, studovala balet. V roce 1983 sehrála svou první roli na profesionální úrovni. Bylo jí pouhých 11 let, avšak svým výkonem byla srovnávána s dospělými herci. Od té doby se začala pravidelně objevovat na divadelních prknech a posléze přišla na řadu také televize.
Od roku 1989 se Chantal objevuje před kamerou. Debutovala postavou Rebeky v seriálu Dulce desafío. Zejména se proslavila svými rolemi v telenovelách, např. Amor RealDestilando Amor či Sortilegio.  
Chantal Andere využila i svou pěveckou průpravu. Pokusila se o dráhu zpěvačky, avšak méně úspěšně nežli v kariéře herecké. V roce 1990 vydala singly „Regresa“ a „Virginia“, oblíbené se staly singly „Contigo El Amor Es Mucho Mas“ z roku 1992, o dva roky později pak hit „Sensaciones“, avšak od druhé poloviny 90. let se Chantal pěvecky odmlčela a věnuje se zejména herectví.
Co se týče soukromého života této mladé mexické herečky, provdala se 18. srpna roku 2001 za Roberta Goméze, manželství ale nevydrželo.  V prosinci roku 2008 se provdala za muže jménem Enrique Rivero Lake, jemuž  porodila dceru Natalii a syna Sebastiana.

FOTKY