Juan Pablo Raba

Juan Pablo Raba se narodil 14.1.1977 Santafe de Bogotá, Kolumbie .Žil nějakou dobu v rodné Kolumbii, v Argentině a Spanělsku ve Venezuele kde natočil několik telenovel.
Než se začal věnovat herectví, živil se Juan Pablo Raba různě. Když navštěvoval poslední ročník střední školy, pracoval jako barman a později dokonce vedl jistou restauraci. Po maturitě začal studovat reklamu, ale nakonec si uvědomil, že to pro něj není to pravé. Po roce studium opustil, odjel do Argentiny, kde vykonával různá povolání. Nakonec se mu dostala do ruky kniha Alchymista, která mu pomohla řídit se hlavně srdcem. Potom se vrátil do Kolumbie a věnoval se převážně modelingu.
Po čase se ucházel o místo moderátora v televizním kanále Caracol. Na konkursu sice dopadl katastrofálně, ale doporučili mu, aby studoval herectví.
Dlouho to netrvalo a byla mu nabídnuta jedna z hlavních rolí v seriálu Amor en forma (Láska ve formě). Už o několik měsíců později měl možnost hrát hlavní roli v kolumbijské telenovele Por qué diablos? (Proč, sakra?). 
Tehdy musel z časových důvodů odmítnout, zanedlouho však přišla další nabídka na telenovelu La reina de Queens (Královna z Queensu). Přes den natáčel a večer hrál v divadle Márquezovu hru Kronika předem ohlášené smrti. Obě aktivity byly velice časově náročné. 
Pak přišla nabídka na práci ve Venezuele. Jednalo se o telenovelu Viva la Pepa (At žije Pepa) a dále natočil třeba La niňa de mis ojos (Dívka mých očí)Mi gorda bella (Má tlustá Valentýna) nebo Estrambótica Anastasia (Divoška Anastasia).
Jeho druhou manželkou je herečka Mónica Fonseca, se kterou má syna jménem Joaquín a dceru Josephine Joie.

FOTKY