Nora Salinas

Nora Salinas (celým jménem Nora Alicia Ortiz Salinas) se narodila 7. 6. 1975 v Monterrey, Nuevo León. Je dcerou matky Nory Salinas de León a otce Rodolfa Calera Anzaldùa. Pochází z početné rodiny. Má tři sestry Karlu, Giselu a Natalii a dva bratry José Luise a Rodolfa.
Dříve, než se stala herečkou, byla modelkou. Účastnila se soutěže krásy, Miss Tamaulipas, kde reprezentovala město Reynosa. V této soutěži také vyhrála. Po tomto úspěchu se vydala do hlavního města Mexika Ciudad de Mexico, kde se také zúčastnila soutěže Miss Mexico, kde skončila jako druhá finalistka.
V roce 1996 tak Nora získává svou první televizní roli v telenovele Agujetas de color de Rosa, kde si zahrála mladou rebelku Jessicu. 
Po jejím prvním úspěchu následovala smršť dalších nabídek. Dostala divadelní roli ve hře La Cenicienta a roli v telenovele Confidence de Secundaria, kde ztvárnila postavu rozmarné Biancy. Na vrchol slávy ji ale vymrštila role Graciely ve velmi úspěšné telenovele Esmeralda.
 Po natáčení této telenovely Nora onemocněla a odmítala jednu nabídku za druhou. V roce 1999, po svém zotavení, si ještě zahrála v telkenovele Rosalinda.

FOTKY

Please follow and like us: