Zajímavosti telenovely Dvě tváře lásky

Každý den vysílá  Prima LOVE rovnou dvě epizody mexické telenovely Dvě tváře lásky. Každý díl uvidíte v 16.35 a v 17.25.
 

1) Mexická romantická telenovela Dvě tváře lásky měla premiéru v roce 1998. Postupně vznikly 102 epizody a jeden televizní film, který se odehrává několik let po událostech z telenovely.

2) Dvě tváře lásky jsou jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších latinskoamerických telenovel.

3) V Latinské Americe se Dvěma tvářím lásky přezdívalo „Královna sledovanosti”.

4) Telenovela Dvě tváře lásky se dostala do 125 zemí a byla nadabována do 25 jazyků.

5) Hlavní ženskou dvojroli hraje venezuelská televizní hvězda a zpěvačka Gabriela Spanic, která na sebe upozornila v nedávno uvedené telenovele Láska až za hrob.

6) Hlavní mužskou roli hraje mexická televizní hvězda Fernando Colunga, který se proslavil jako José Armando z legendární Esmeraldy.

7) Gabriela Spanic má skutečně sestru – identické dvojče. Jmenuje se Daniela Spanic a je modelka.

8) Daniela Spanic se objevuje v některých epizodách ve scénách, které by bylo příliš složité nebo vyloženě nemožné natočit i s pomocí speciálních efektů (například ve scéně vzájemného souboje mezi Paulinou a Paolou). Gabriela hrála jednu a Daniela druhou z hrdinek. V pozdějších epizodách Danielu Spanic nahradila vzhledově výrazně podobná herečka María Morena.

9) Gabriela Spanic dostala dvojroli také v telenovelách Como Tu, Niguna a La Intrusa (z roku 2001).

10) Dvě tváře lásky vznikly podle venezuelské telenovely La Intrusa (Vetřelkyně) z roku 1986, která je předělávkou jiné starší venezuelské telenovely La Usurpadora (Uchvatitelka) z roku 1971. 

11) Dvě tváře lásky jsou jednou z posledních telenovel, ve kterých se objevila herečka Libertad Lamarque – ikona zlatého věku argentinské a mexické kinematografie. 

12) Na úspěch Dvou tváří lásky se o několik let později snažila navázat mexická předělávka ¿Quién Eres Tú? (Kdo jsi?). Ale kvůli nezájmu diváků byla rychle zrušena.
 

Zdroj: iprima.cz

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *